Als rasechte kampeerders dromen wij al zolang van iets dat heel sterk bovenaan onze bucketlist staat: kamperen in een watertent. Waar kunnen we dit beter doen dan in De Lilse Bergen? Zon, water, natuur, familie, lekker eten én goed humeur mee? Kamperen is dan altijd het beste idee! Plan hierbij nog een fameus klim- en waterpark, minigolf, racen met skelters en tegen dit avontuur zeggen onze drie tieners alvast geen nee!
Nieuw voor ons!
We kennen De Lilse Bergen vooral van de dagrecreatie, zwemmen en spelen aan de vijver. Deze editie komen we om te overnachten én om verschillende recreatiemogelijkheden uit te testen, met in het bijzonder het nieuwe klimpark!
Vrijdagavond. We nemen al onze spullen mee vanaf de auto, vullen de bolderkar en trekken naar de watertent. Wat een pareltje voor zes personen! Voldoende privacy rondom (want er staan nog enkele andere tenten en zelfs een boomhut). Bij het binnenkomen lopen elk van onze kinderen naar een andere slaapplek, er is zoveel keuze en voldoende privacy voor elk!
Heerlijk op onszelf in de watertent
Eerlijk? Waar wij echt van genieten tijdens zo'n momenten is echt even samen zijn.
Heerlijk een spaghetti koken, gezellig aan de houten eettafel de pot nog eens doorgeven en wat extra opscheppen en dan bijpraten over de voorbije schoolweek of wat we dat weekend allemaal in De Lilse Bergen zeker willen doen! Nadien nog samen onder een dekentje een filmpje meepikken en heerlijk ons bed in. De perfecte vrijdagavond om ons weekend te kunnen starten.
Ochtendstond heeft goud in de mond
Wat een waarheid, zeker als je verblijft in deze watertent. Yoghurt en ontbijtgranen, tas koffie bij de hand en op naar buiten! Uren kan ik op de bank blijven zitten en rondkijken. De eenden houden ons gezelschap aan de vijver, in de verte zie je het recreatiepark, Pelican.be waterpark en andere kampeerders in hun kanootje. Even chillen in de hangmat die ook voorhanden is? Check! Niets moet, alles kan!
Dé activiteit om met tieners te doen? Het klimpark!
Twee ervaren begeleiders/monitoren/instructeurs, een enthousiaste groep kinderen, jongeren en volwassenen, een uitdagend klimparcours, veilig klimmateriaal en een zalig zonnetje op onze snoet! Meer was er niet nodig om van deze klimactiviteit een activiteit 'to remember' van te maken!
Wat dit klimpark echt onderscheidt van andere klimparken? De persoonlijke begeleiding en constante nabijheid van de instructeurs bij ons als groep. Je sluit aan bij een klimsessie en de twee instructeurs begeleiden op maat mee. Bij start van de uitleg, checken of jouw materiaal veilig aan zit (ook soms bij het starten van een nieuw parcours), volgen op als je een zipline doet of je de juiste handelingen doet of geven jou een VIP-begeleiding op maat om jou te helpen jezelf te overstijgen!
Tijd voor... nostalgie!
Toen onze kinderen kleuters waren, kwamen wij hier altijd met hun klas voor mama- of papadag te vieren. We kennen de speeltuin en de vijver dus al te goed! Tijd om te testen of deze ook nog tienerproof is!
Beter gezegd, deze blijft ook 'volwassenproof', want als ouders kunnen we steeds nog mee in de glijbanen, hangbrug,… Alleen aan een iets lagere snelheid dan dat onze tieners erdoor lopen en klimmen. Aanradertje als je aan jouw conditie werken wil ;-).
Attracties voor groot en klein? Het is bij De Lilse Bergen dat je moet zijn!
Ben je het als ouder beu dat je toekijkt terwijl jouw kinderen spelen? Kom dan naar De Lilse Bergen, want hier kan je gezellig meedoen! In het attractiepark vind je skelters voor groot en klein, er zijn er ook op volwassenmaat. Ideaal voor tieners die ook nog graag meedoen en ouders die ook graag een race doen met hun kinderen. Samenspel werkt verbindend, dus dat is puur genieten!
Hongertje? Horeca De Lilse Bergen to the rescue!
Na een dagje fun, gaan we op zoek naar de horeca nabij! We spotten veel volk buiten, bedrijvigheid en gelach... en zelfs een clown buiten! Er zijn hier enkele feestjes bezig en al het eten op de ofyr (een houtgestookte kookunit) en de catering prikkelt onze smaakpapillen! De clown maakt de leukste ballonnen voor de kinderen en de kinderen spelen op het grote luchtkussen buiten, terwijl de volwassenen gezellig keuvelen.
Als niet-genodigden op de feestjes, trekken wij naar het restaurant van strandgebouw De Eenhoorn. Ondanks de drukte, worden we erg gastvrij ontvangen, niets is te veel! Een ruime kaart om te verkennen, een lekkere aperitief later en we genieten van een lekker hoofdgerecht en dessert. Frietjes met burger, spaghetti of malse steak (vaak op zondag), perfect voor een avondje uit!
De Lilse Bergen, dat is plezier op en rondom de plas!
Aanrader putje zomer? Waterattracties verkennen, spelen in de vijver of boek een uurtje aquapark via Pelican.be! Wij deden dit al enkele malen en dit is voor jong en oud een goede workout :).
Wij ondernemen deze editie eens iets anders! We starten aan de inkom van het campinggedeelte voor een wandeling rondom de Warandeplas. Ideale afsluiter en doorzakkertje van onze leuke lange dag. 1,5 uur op pad, de zon zien ondergaan en genieten van elkaar en de natuur.
Dat is genieten van Lille!